Kdo jsme

Jmenuji se Markéta Špačková a jsem jednou ze zakládajících členek spolku Je otevřeno, z.s. Povoláním jsem učitelkou angličtiny. Učím různé věkové kategorie od dětí v základních školách až po starší dospělé. Za léta praxe jsem mohla pozorovat, co kde ve většinovém vzdělávacím systému funguje a co ne a jak lze negativní dopady této praxe sledovat až do dospělého věku. Věřím zejména v přiměřenost nároků na jednotlivce a na koncentraci na jeho aktuální potřeby. Největší motivací ke změně myšlení a postojů byl můj syn. Začala jsem se více zajímat o jiný druh informací týkajících se výchovy a vzdělávání. Tento můj zájem mě po letech opět dovedl na akademickou půdu. Rozhodla jsem se věnovat učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Studium v současné době dokončuji.

Ve spolku se podílím zejména na podpoře školní Montessori třídy v ZŠ Jamné n.O. Zastřešuji také anglické  konverzační podvečery Come, listen and speak.

Ve volném čase ráda chodím do přírody, poznávám nová místa a zabývám se tvůrčími činnostmi jako je například šití.