Jmenuji se Markéta Špačková a jsem jednou ze zakládajících členek spolku Je otevřeno, z.s. Původním povoláním jsem učitelkou angličtiny. V posledních 15 letech jsem vyučovala různé věkové kategorie od dětí v  základních školách až po starší dospělé. Za léta praxe jsem mohla pozorovat, co kde ve většinovém vzdělávacím systému funguje a co ne a jak lze negativní dopady této praxe sledovat až do dospělého věku. Věřím zejména v přiměřenost nároků na jednotlivce a na koncentraci na jeho aktuální potřeby. Největší motivací ke změně myšlení a postojů byl můj syn. Začala jsem se více zajímat o jiný druh informací týkajících se výchovy a vzdělávání. Tento můj zájem mě po letech opět dovedl na akademickou půdu. Rozhodla jsem se věnovat učitelství pro 1. stupeň ZŠ. V současné době jsem učitelkou na Základní škole v Jamném. Doprovázím žáky v Montessori třídě i v běžných třídách.

Ve spolku se podílím zejména na podpoře školní Montessori třídy v ZŠ Jamné n.O.

Ve volném čase ráda chodím do přírody, poznávám nová místa a zabývám se tvůrčími činnostmi.