Jmenuji se Miroslava Bednářová, jsem jednou ze zakladatelek spolku Je otevřeno, z.s. a jsem také jeho předsedkyní. Ve svém profesním životě jsem po absolvování Obchodní akademie v Kostelci nad Orlicí a Právnické fakulty v Brně vyzkoušela zaměstnání ve státní správě, advokátní kanceláři a v soukromém sektoru. Jsem maminkou tří synů, kteří jsou pro mě hlavním impulzem. Myšlenka na jiný přístup ve vzdělávání a výuce mi přišla natolik blízká a logická, že pro mě postupně přestala být „alternativou“ a stala se běžnou součástí mého pohledu na svět. Nebylo to ze dne na den, byl to postupný a poctivý posun, za který jsem dnes velmi ráda.

Přála bych si, aby všechny školy napomáhaly k tomu, aby jejich absolventi byli šťastní, zodpovědní a samostatně myslící lidé, kteří budou znát sami sebe. Věřím, že naše projekty nemají na „naše“ děti jen momentální účinek, ale jsou investicí do budoucna, kdy jejich přístup k rodině, okolí i práci bude ku prospěchu všech. Byla bych také ráda, aby se naše aktivity staly i inspirací.