Školáci

Budova školy v současné době neumožňuje umístnění další třídy. Proto je Montessori třída umístěna ve víceúčelovém zařízení „U Tisu“. Toto zařízení je ve vlastnictví Obce Jamné nad Orlicí, která souhlasila s poskytnutím prostor pro vybudování a provoz třídy. Zároveň školu i nadále podporuje.

Děti mají k dispozici prostory 2 třídy (dvě samostatné místnosti), které jsou zřízeny v prvním nadzemním podlaží (Základní náčrt prostor). Odpovídající sociální zařízení pro žáky je na stejném podlaží. Součástí objektu je i tělocvična, kterou mohou žáci využívat.

Fotografie prostředí tříd:

Na oběd děti chodí do jídelny školy, která je vzdálena cca 70 m vzdušnou čarou.

Třída je vybavena potřebnými Montessori pomůckami pro výuku a dalšími postupně přibývají.  Zajištění pomůcek je vedle počátečních nákladů na přebudování prostor největším výdajem spolku. Pomůcky, které je možné vyrobit svépomocí, si tvoříme sami. Nákup materiálu či pomůcek, které nedokážeme vyrobit, je financován z příspěvku rodičů a dárců.

IMG_5658

IMG_5656

Pro děti je připraveno příjemné a funkční prostředí. Veškeré zařízení a prostředí tříd odpovídá všem hygienickým a právním předpisům pro školská zařízení. Prostory jsou zapsány ve školského rejstříku jako odloučené pracoviště.

Třída školy má samostatný vstup.Save