Logo EU Je otevřeno, z.s.

Školáci

V září 2016 byla při Základní škole a mateřské škole Jamné nad Orlicí otevřena třída, která je postavena na Montessori principech a respektujícím přístupu k dětem i rodičům. Tato třída sídlí ve víceúčelovém zařízení „U Tisu“. Na obědy je využívána stávající školní jídelna v hlavní budově školy. Děti využívají další zařízení, která využívá škola (např. hřiště, tělocvičnu apod.).

 

3

Fotografie ze zahájení školního roku.
Zleva Ing. Josef Černohous (tehdejší starosta obce), prof. RNDr. Josef Hynek, MBA, Ph.D. (současný děkan Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové a bývalý rektor Univerzity Hradec Králové) a Mgr. Miroslava Bednářová (předsedkyně spolku Je otevřeno, z.s.)

Jedná se o samostatnou třídu s pedagogem, který je speciálně proškolen pro výuku v této třídě a je zaměstnancem školy.

 

Třída vzniká pod záštitou místní školy a našeho spolku za podpory obce Jamné nad Orlicí. Spolek Je otevřeno, z.s. se zavázal třídu připravit, vybavit a zajišťovat její provoz z materiálního hlediska.

 

Ve třídě se neplatí školné.

 

Více informací o nových trendech ve vzdělávání v našem regionu lze také najít v článku, který zveřejnil  Orlický deník zde.

 

Reportáž ze zahájení školního roku 2016-2017 na naší škole spolu s rozsáhlou fotogalerií ze stejného deníku si můžete pročíst a prohlédnout zde.

 

Save

© 2015 Všechna práva vyhrazena | Spolek Je otevřeno z.s. poctivéWeby.cz